RhinoERP stok yönetimi konusunu, söz konusu stoka olan talebin bağımlı yada bağımsız olmasına göre tamamen farklı şekillerde ele alır. Örneğin üretici için tekerlek stok talebi araba talebine bağımlı bir stoktur. Herhangi bir perakende mağazada sürekli satış gören  domates ise bağımsız bir stoktur.

RhinoERP eldeki mevcutlar, tedarikçi siparişleri, lokasyon bazında elde bulunması gereken minimum ve maximum stok bilgilerine kolaylıkla ulaşılabilir modüller ile stok takibinizi istediğiniz şekilde yapabilmenizi sağlar.

Mevcut RhinoERP modelleriyle tedarikçilerin arzı yetmediği yada geciktiği zamanda bile üretime devam edebilme, müşteriye yok satma durumuna düşmeme yada müşteriye her türden çeşitli seçim olanağı sunabilme imkanına sahip olursunuz.

Stok bulundurmamaktan kaynaklanan kaçırılan siparişlerin veya fırsat maliyetlerinin hesaplanması  pek de kolay değildir. Stok politikasında güdülen amaç, karı maksimize veya maliyetleri minimize etmektir.

RhinoERP günlük, haftalık, aylık hatta saatlik yaklaşımlarla satış, alış, iade işlemleri ile ilgili bilgileri içeren raporları size sunar. RhinoERP ürün havuzu mantığı ile ürünleri kolaylıkla  grup, marka veya seçilenler bazında raporlamanızı sağlar.

RhinoERP sayım giriş modülleri ve kapsamlı inceleme raporları ile stoklarınızı güncel takip edebilirsiniz.